Zabiegi rehabilitacyjne

directDojazd phoneZadzwoń RezerwujRezerwuj
Zabiegi rehabilitacyjne w Villa Barbara

Na terenie Villa Barbara działają profesjonalne gabinety rehabilitacyjne. Z ich usług korzystają od lat zarówno osoby przebywający na turnusach rehabilitacyjnych i pobytach zdrowotnych, jak również mieszkańcy Jaworza i okolic.

Zapraszamy od 7.00 do 15.00. Prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną – 33 817 23 00.

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI

Masaż całościowy lub częściowy, wykonywany za pomocą bazaltowych kamieni, rozgrzanych do odpowiedniej temperatury. Przeznaczony jest dla osób przemęczonych, gdyż rozluźnia napięte mięśnie i stawy, a także neutralizuje negatywną energię. Dzięki temu już w trakcie zabiegu pacjent odzyskuje dobre samopoczucie i równowagę psychiczną. Masaż pozytywie wpływa na cały układ krwionośny i limfatyczny, gdyż ułatwia dopływ krwi oraz zmniejsza jej opór w tętnicach, ułatwiając tym samym pracę serca.
Połączenie gorących kamieni bazaltowych z profesjonalnymi technikami masażu, mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, pozostawiając ciało głęboko zrelaksowane i odprężone. Masaż gorącymi kamieniami pomaga w walce z cellulitem oraz ułatwia oddychanie skóry, dzięki usuwaniu z niej szkodliwych toksyn.

Czas trwania: 60 minut       Cena: 190 zł      Cena NZOZ: 152 zł
Czas trwania: 30 minut       Cena: 100 zł      Cena NZOZ: 80 zł

lines
MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI
KINESIOTAPING

Metoda terapeutyczna, która polega na oklejaniu wybranych części ciała specjalnymi, elastycznymi plastrami. Plastry stworzone są z bawełny i kleju akrylowego. Mają one grubość i ciężar zbliżony do skóry i podobnie jak ona są dość rozciągliwe. Ponadto przepuszczają powietrze i są wodoodporne. Plastry można nosić od kilku dni do kilku tygodni lub do momentu odklejenia się plastra.
Naklejona taśma delikatnie unosi skórę i zwiększa w ten sposób przestrzeń, jaka tworzy się między nią a mięśniami – właśnie ten efekt jest kluczowy dla działania kinesiotapingu. Odpowiednie naklejenie plastra, poprzez redukcję napięcia na receptory skórne, ma również wpływ na odczuwanie bólu.
Wskazania do kinesiotapingu: ból, nadwyrężone i napięte mięśnie, zapobieganie kontuzjom, skurcze, problemy z krążeniem, zmarszczki, rozstępy.

Cena: 40,00 zł (oklejanie + taśma)
Cena NZOZ: 35,00 zł (oklejanie + taśma)
Cena: 30,00 zł (oklejanie taśmami pacjenta)
Cena NZOZ: 25,00 zł (oklejanie taśmami pacjenta)

lines
KINESIOTAPING
MASAŻE
Hydromasaż na sucho

Zapraszamy na nowy zabieg robotem do hydromasażu na sucho:
*Łagodzi bóle kręgosłupa, bole mięśni i stawów
*Poprawia krążenie
*Zmniejsza obrzęki
*Przyspiesza metabolizm
*Poprawia samopoczucie, pobudza i dodaje energii
*Pozwala dłużej zachować dobą formę i młodość
Cztery sterowane dysze zwiększają możliwości zabiegowe. Kombinacje czterech dysz znacząco zwiększa możliwości  masażu np. zabieg na rozległych obszarach lub ukierunkowanie na konkretne okolice.
NAJWIĘKSZY WYBÓR RODZAJÓW MASAŻU. Oprócz siedmiu podstawowych trybów masażu, urządzenie pozwala na stworzenie indywidualnej kombinacji, umożliwiając użytkownikowi wybór trybu normalnego lub wolnego. Intensywność masażu można regulować na 6 poziomach.

Cena: 35zł Cena NZOZ: 30zł

lines
Hydromasaż na sucho
OSCYLACJA

Głęboka oscylacja daje ulgę jeśli cierpisz z powodu ostrego lub chronicznego bólu, obrzęku po operacji lub urazie, obrzeku limfatycznego, zwłóknienia, urazu, stanu zapalnego, oparzenia lub trudno gojącej się rany. Jest nieinwzyjną, opatentowaną metodą terapeutyczną, potwierdzoną ponad 40 badaniami. Zabieg głęboką oscylacją jest wyjątkowo łagodny i bardzo dobrze tolerowany, niemniej wnika aż do 8 cm w głąb tkanek (skóra, tkanka łączna, tkanka tłuszczowa, mięśnie, naczynia krwionośne i limfatyczne).
ZASTOSOWANIE. BÓL: LUMBALGIA, FIBROMIALGIA, BÓLE POURAZOWE (NP. SKRĘCENIE, NACIĄGNIECIE WIĘZADŁA, NADERWANIE MIĘŚNIA, ZESPÓŁ SMAGNIĘCIA BICZEM, ZESPÓŁ WIELOOBJAWOWEGO BÓLU MIEJSCOWEGO, ŁOKIEĆ TENISISTY, ŁOKIEĆ GOLFISTY). OBRZĘKI: pourazowe i pooperacyjne, limfatyczne, tłuszczowe, krwiak, zwłóknienie tkanki podskórnej. TERAPIA POOPERACYJNA: redukcja wysięku oraz gojenie rany i blizny po endoprotezie, mastektomii, przeszczepie skóry. TRUDNO GOJĄCE SIĘ RANY: stopa cukrzycowa, owrzodzenia podudzi, odleżyny, odparzenia.

Masaż oscylacyjny – (15 minut)
Czas trwania: 15 min     Cena: 30zł     Cena NZOZ: 25zł
Masaż oscylacyjny – (30 minut)
Czas trwania: 30 min     Cena: 55zł     Cena NZOZ: 45zł

lines
OSCYLACJA
Drenaż limfatyczny

Aparatem Lymphastim EASY Brzuch, uda, pośladki, łydki. Jest to masaż pneumatyczny (presoterapia), działający na zasadzie przerywanego ucisku. Wykorzystuje przesuwającą się falę uciskową wspomagając kompresyjny drenaż limfatyczny. Przez 30 min. zabiegu masowane są brzuch, pośladki, uda, łydki. Wykorzystujemy urządzenie Lymphastim EASY do zwalczania cellulitu i obrzęku tłuszczowego z wyraźnymi wynikami (przy serii 10-20 zabiegów spadek z obwodów do 5 cm). Ponadto zabieg ma działanie detoksykacyjne. Działanie urządzenia jest również zalecane w następujących schorzeniach: niewydolność żylna (żylaki) oraz choroba niedokrwienna KKD, zespół cieśni nadgarstka, neuropatie i neuralgie, sinice kończyn, przewlekłe obrzęki, dna moczanowa, zespół ciężkich nóg. Dodatkowo jest możliwość masowania jednej kończyny dolnej lub górnej w zależności od jednostki chorobowej (np. obrzęki pooperacyjne). Pneumatyczny masaż uciskowy jest odbierany przez pacjentów jako bardzo przyjemny zabieg.

Drenaż limfatyczny aparatem Lymphastim EASY (kończyna dolna)
Czas trwania: 30 min     Cena: 50zł     Cena NZOZ: 40zł
Drenaż limfatyczny aparatem Lymphastim EASY (kończyna górna). Szczególnie polecana dla kobiet po masktektomii.
Czas trwania: 30 min     Cena: 50zł      Cena NZOZ: 40zł

lines
Drenaż limfatyczny
Masaż klasyczny

Masaż klasyczny
Pobudza krążenie krwi i limfy, zmniejsza wzmożone napięcie mięśniowe, poprawia ruchomość stawów oraz elastyczność skóry.

Masaż klasyczny częściowy
Do masażu częściowego zaliczamy: masaż całych pleców, masaż danego odcinka kręgosłupa lub masaż kończyn.
Czas trwania: 15 minut.     Cena: 50zł      Cena NZOZ: 40zł
Czas trwania: 30 minut.     Cena: 90zł      Cena NZOZ: 72zł

Masaż klasyczny całościowy zdrowotny

Obejmuje: plecy, kończyny górne oraz dolne, brzuch
Czas trwania: 60 minut.     Cena: 150zł     Cena NZOZ: 120zł

lines
Masaż klasyczny
Masaż relaksacyjny

Rozluźnia organizm, poprawia elastyczność skóry, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy – równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.

Czas trwania: 30 minut.     Cena: 80zł     Cena NZOZ: 64zł

lines
Masaż relaksacyjny
Bańka Chińska

Do każdego masażu jest możliwość dodania elementu bańki chińskiej.
Masaż bańką doskonale sprawdza się jako zabieg antycellulitowy, ujędrniający i modelujący sylwetkę. Znajduje się w czołówce najskuteczniejszych nieinwazyjnych zabiegów redukujących cellulit i nadmierną tkankę tłuszczową. Podczas masażu wykorzystuje się koliste i podłużne ruchy kierowane ku węzłom chłonnym. W tym czasie dochodzi do intensywnego przekrwienia i znacznej poprawy kondycji skóry, a także są usuwane zbędne produkty przemiany materii i toksyny.

masaż 15 minut z elementami bańki : 70zł / NZOZ: 56zł
masaż 45 minut z elementami bańki: 140zł/ NZOZ: 112zł

lines
Bańka Chińska
Fotel masujący

Umożliwia wyeliminowanie przeciążeń i defektów kręgosłupa, wynikających z trybu życia i specyfiki pracy współczesnego człowieka. Fotel masujący spełnia cztery zasadnicze funkcje : korekcja kręgosłupa, działanie masujące, akupresura, efekt rozciągania kręgosłupa.

Czas zabiegu: 10min     Cena: 12zł     Cena NZOZ: 10zł

lines
Fotel masujący
HYDROTERAPIA
Masaż kończyn górnych lub dolnych (wirówki)

Może być z dodatkiem soli jodowo-bromowej.
Zabiegi te są formą masażu podwodnego kończyn górnych i dolnych. Wzburzony ruch wody wywołuje przekrwienie, zmniejsza obrzęk i zastój krwi żylnej, działając przy tym przeciwbólowo i rozluźniająco. Dodatek soli jodowo-bromowej działa pozytywnie w schorzeniach neurologicznych i reumatologicznych.

Masaż kończyn górnych – wodny (10 minut)   Cena: 25zł      Cena NZOZ: 20zł
Masaż kończyn dolnych – wodny (10 minut)    Cena:30zł       Cena NZOZ: 25zł

lines
Masaż kończyn górnych lub dolnych (wirówki)
Kąpiel algowo-termalna

Dwuosobowa wanna z hydromasażem z dodatkiem soli algowo-termalnej – relaksuje, rozluźnia, nawilża i odżywia. Wspomaga leczenie dolegliwości reumatycznych, neurologicznych, laryngologicznych oraz dróg oddechowych

Czas trwania: 20 minut.     Cena: 35zł     Cena NZOZ: 30zł/osoba

lines
Kąpiel algowo-termalna
KINEZYTERAPIA
UGUL

Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego do wykonywania ćwiczeń czynnych w odciążeniu, w odciążeniu z oporem, ćwiczeń samo wspomagających

Czas trwania: 15 minut     Cena: 30zł     Cena NZOZ: 25zł

lines
UGUL
Gimnastyka na sali gimnastycznej

Gimnastyka indywidualna na sali gimnastycznej
Jest prowadzona przez terapeutę, dobrana do potrzeb i możliwości pacjenta. Prowadzone są ćwiczenia bierne, czynne, wspomagane z użyciem sprzętu specjalistycznego.

Czas trwania: 30 minut.      Cena: 60zł    Cena NZOZ: 50zł


Gimnastyka grupowa na sali gimnastycznej
Jest to gimnastyka ogólnousprawniająca. Ma na celu poprawienie sprawności fizycznej, osiągnięcie rozluźnienia lub zwiększenie siły mięśniowej, zwiększenie ruchu w stawach, przywrócenie lub poprawę czynności ruchu. Ćwiczenia oddziaływują na cały organizm, zwiększając wydolność i sprawność układu oddechowego i krążenia

Czas trwania: 30 minut.     Cena: 20zł      Cena NZOZ: 16zł

lines
Gimnastyka na sali gimnastycznej
Gimnastyka grupowa na basenie

Jest to jedna z najbezpieczniejszych form aktywności fizycznej, ryzyko kontuzji jest minimalne, dlatego zajęcia w wodzie wskazane są dla wszystkich. Zajęcia grupowe znacznie lepiej motywują do wysiłku fizycznego. Gimnastyka trwa 30 min, prowadzi ją wykwalifikowany rehabilitant.

Czas: 30 min     Cena: 22zł     Cena NZOZ: 18zł

lines
Gimnastyka grupowa na basenie
FIZYKOTERAPIA
Lampa Sollux

Lampa emitująca promieniowanie podczerwone, powodująca rozgrzewanie naświetlonej okolicy. Dzięki ogrzewaniu uzyskuje się miejscową poprawę ukrwienia oraz pobudzenia przez to procesów metabolicznych. Lampa ma działanie przeciwbólowe, zmniejsza napięcie mięśniowe. Stosowana jest w leczeniu zapalenia stawów, skóry, tkanek miękkich oraz w nerwobólach.

Czas trwania: 10 minut.     Cena: 15zł     Cena NZOZ: 13zł

lines
Lampa Sollux
Bioptron

Lampa emitująca światło, które pozytywnie wpływa na ludzki organizm, powodując jego biostymulację, wzmacniając przy tym jego funkcje obronne. Dzięki zastosowaniu lampy Bioptron można leczyć wszelkiego rodzaju bóle, problemy skórne, schorzenia reumatyczne, alergie, zaburzenia snu, depresje, przeziębienia oraz trudno gojące się rany.

Czas trwania: 10 minut.     Cena: 20zł      Cena NZOZ: 16zł

lines
Bioptron
Magnetoterapia (cewa)

Główną zaletą pola magnetycznego jest działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Umożliwia ono równomierne, głębokie przenikanie do wszystkich tkanek. Stymuluje zrost kostny i przyśpiesza regenerację tkanek miękkich.

Czas zabiegu: 15-20min     Cena: 20zł      Cena NZOZ: 16zł

lines
Magnetoterapia (cewa)
Jonoforeza

Wykorzystanie galwanicznego prądu stałego do przezskórnej aplikacji leków w postaci jonów. W zależności od lekarstwa jonoforeza pobudza ukrwienie, uśmierza ból i działa przeciwzapalnie.

Czas zabiegu: 15min   Cena: 15zł     Cena NZOZ: 13zł

lines
Jonoforeza
Prądy diadynamiczne

Prądy te wykazują silne działanie przeciwbólowe i przekrwienie. Dzięki wykorzystaniu odpowiedniej kombinacji prądów DD możliwe jest uzyskanie zwiększenia lub zmniejszenia napięcia mięśni w danym miejscu, przyśpiesza gojenie świeżych krwiaków, obrzęków i wysięków. Rezultat osiągany jest szybko i charakteryzuje się długotrwałym efektem.

Czas zabiegu: 15min   Cena: 10zł     Cena NZOZ: 8zł

lines
Prądy diadynamiczne
Prądy interferencyjne

Dzięki temu, że prąd interferencyjny wnika głęboko do tkanek możliwe jest osiągnięcie bardzo dobrych efektów terapeutycznych, przeciwbólowych i przekrwiennych. Przyśpieszają procesy regeneracji oraz poprawiają samopoczucie.

Czas zabiegu: 15min   Cena: 10zł     Cena NZOZ: 8zł

lines
Prądy interferencyjne
Prądy Tens

Prądy TENS stosowane są głównie do terapii przeciwbólowych. Jest to przez skórna stymulacja nerwów. Jest stosowana do przewlekłych i ostrych zespołów bólowych oraz zaburzeń krążenia.

Czas zabiegu: 15min     Cena: 10zł     Cena NZOZ: 8zł

lines
Prądy Tens
Prądy Kotza

Elektrostymulacja tą metodą skierowana jest w stronę medycyny sportowej. Prąd ten wykorzystuje się z dużym powodzeniem do treningu mięśniowego zarówno pojedynczych mięsni jak i całych grup mięśniowych.

Czas zabiegu: 15min   Cena: 10zł   Cena NZOZ: 8zł

lines
Prądy Kotza
Prąd Traberta

Prąd ten jest prądem unipolarnym, impulsowym o silnym działaniu przeciwbólowym i przekrwiennym. Powoduje drżenie mięśni. Prądy Traberta są głównie stosowane w zespołach bólowych kręgosłupa.

Czas zabiegu: 15min    Cena: 10zł Cena NZOZ: 8zł

lines
Prąd Traberta
Krioterapia

Zabieg bazujący na zastosowaniu zimna w celach leczniczych. Jest to zabieg miejscowy polegający na silnym zamrożeniu powierzchni ciała lub stawu za pomocą dwutlenku węgla przez okres 1-2 minut i temperaturze -70C. Efektem tego jest zmniejszenie bólu, zmniejszenie obrzęku, rozluźnienie mięśni. Leczenie zimnem stosowane jest w stanach po urazach narządu ruchu, nerwobólach, rwie kulszowej, rwie ramiennej oraz jako przygotowanie do gimnastyki.

Czas: 1 min  Cena: 6zł      Cena NZOZ: 5zł

lines
Krioterapia
Laseroterapia

Biostymulacja laserowa to leczenie promieniowaniem laserowym, które wpływa na funkcje biologiczne komórek i tkanek naszego organizmu. Większe zaopatrzenie tkanek w tlen usprawnia procesy metaboliczne oraz korzystnie wpływa na czynność komórek nerwowych. Ponadto przyspiesza procesy gojenia się ran, owrzodzeń oraz zrost po złamaniach. Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Czas zabiegu: 5min   Cena: 20zł    Cena NZOZ: 16zł

lines
Laseroterapia
Ultradźwięki

Są to akustyczne fale, które powodują terapeutyczne przegrzanie tkanek. Wpływają przez to na przyspieszenie przemiany materii i gojenie ran. Mikromasaż tkanek daje efekt przeciwbólowy i przeciwzapalny.

Czas zabiegu: 4min   Cena: 17zł     Cena NZOZ: 14zł

lines
Ultradźwięki
ODNOWA BIOLOGICZNA
Sauna sucha

Kilkunastominutowy seans w pomieszczeniu nagrzanym nawet do 100oC, rozgrzewa naszą skórę do ok. 42oC, a temperaturę całego ciała podnosi o 1 stopień. Ten proces zwiększa naszą odporność, hartuje, poprawia samopoczucie i niweluje zmęczenie związane z intensywnym wysiłkiem fizycznym. Bezpośrednio po seansie ochładzamy ciało zimnym prysznicem.
Sauna przeznaczona dla max. 4 osób

Czas: 60 min      Cena: 60zł   Cena NZOZ: 50zł    

lines
Sauna sucha
Sauna parowa z aromatem

Gorąca para unosząca się w saunie sprzyja odprężeniu całego ciała, przyśpiesza przemianę materii, zwiększa elastyczność i jędrność skóry. Wilgotność powietrza osiąga 100%, temperatura uchwycona jest w granicy 50oC – 70oC.
Z sauny mogą korzystać jednorazowo max.4 osoby

Czas: 60 min     Cena: 60zł   Cena NZOZ: 50zł    

lines
Sauna parowa z aromatem
Sauna promieniowa

Działanie sauny Infared jest lecznicze i rehabilitacyjne polegające na tym, że ponad 80% perytrującej nasze ciało przekształca się w ciepło, rozgrzewając je „od wewnątrz”. Usprawnia ono krążenie krwi, przemianę materii, odpręża, regeneruje cały organizm. Temperatura w saunie mieści się w granicach 40 oC – 90oC.
Sauna przeznaczona dla max.2 osób

Czas: 60 min    Cena: 60zł   Cena NZOZ: 50zł     

lines
Sauna promieniowa
POZOSTAŁE ZABIEGI
Okłady borowinowe

Podgrzany okład nakłada się na określone, objęte chorobą części ciała. Kontakt ze skórą składników organicznych i nieorganicznych oraz ogrzanie ciała powodują zwiększenie krążenia, zmniejszenie bólu, rozluźnienie napiętych mięśni i zmniejszenie odczynu zapalnego.

Czas zabiegu: 20-30min   Cena: 20zł     Cena NZOZ: 16zł

lines
Okłady borowinowe
Inhalacje

Polegają na wprowadzeniu do dróg oddechowych aerozolu leczniczego. Najczęściej podaje się leki rozluźniające wydzielinę dróg oddechowych, rozluźniające oskrzela i działające przeciwzapalnie. Stosowane są w przewlekłych schorzeniach dróg oddechowych.

Czas zabiegu: 15min    Cena: 15zł     Cena NZOZ: 12zł

lines
Inhalacje